Buto Žirmūnuose renovacija - Menas gyventi

Buto Žirmūnuose renovacija

Šiame renovuojame sudubliuotame bute, Žirmūnų mikrorajone nebuvo jokio interjero stiliaus. Baldai ir apdaila buvo sukomplektuoti atskirų buto šeimininkų ir skirtingu metu. Tad būste buvo sukurtas laikinumo įspūdis, ir jame patogu gyventi nebent skirtingiems šeimininkams.

Taip atsitiko ir dėl to, kad esamas būstas prieš keletą metų buvo sujungtas iš dviejų atskirų dviejų kambarių butų, tad šis projektas buvo kuriamas iš naujo – pradedant nuo grindų ir baigiant lubomis.

Būstą buvo nuspręsta pakeisti kardinaliai. Labiausiai vaizdą darkė seni radiatoriai, kurie buvo pagrindinėje namo sienoje, akių lygyje. Juos reikėjo uždengti, kad netrukdytų mini darbo zonai, tačiau ir uždengus atliktų savo funkciją. Taigi, buvo nuspręsta juos uždengti iš pirmo žvilgsnio sunkiomis, bet tuo pat metu lengvai krentančiomis užuolaidomis.

Šeimininkų lūkesčiai buvo nesunkiai įgyvendinami. Jie norėjo iš nedidelio kambarėlio, kuriame buvo laikomi retai naudojami daiktai sukurti jaukų būsimojo vaikelio kambarį, kuriame mamai būtų patogu su vaikeliu maitinimo bei vystimo metu, o ateityje galėtų būti įmanoma patalpinti vaiko lovelę.

Be to, norėta bute sukurti kuo ramesnį, išlaikytą, neperkrautą interjero stilių, kurio dekoras bei spalvų gama tiktų prie jau standartiškai išplanuoto senos statybos daugiabučio išplanavimo.

Virtuvė – minimali, tačiau patogiai išplanuota išnaudojant kiekvieną esamą virtuvės kampą. O virtuvės lango palangė naudojama kaip dvivietis pusryčių pusbaris.

Svetainės korpusiniams baldams(stalas televizoriui, indauja valgomajam stalui) buvo parinkta ta pati baldų ąžuolo apdaila kaip ir rašomajam stalui, tokiu būdu viskas susiliejo į vieną koloritą, sujungiantį visus svetainės akcentus į visumą.